Sitáry se podobně jako housle vyrábějí v několika velikostech.

Nejmenší nástroje mají šířku rezonanční desky do třiceti centimetrů, délka krku je kolem jednoho metru. Hrají na něj děti, nebo začátečníci.

Střední nástroje mají šířku rezonanční desky od 12 do 14 palců a délku krku asi 120 centimetrů. Je vhodný pro všechny studenty dospělého vzrůstu a starší lidi.

Plná velikost má šířku rezonanční desky od 14 do 16 palců. Délka je kolem 135 centimetrů.

Kromě těchto velikostí se prodávají i nástroje menší, ty jsou však určeny spíše jen jako suvenýry, nebo k dekoraci.

Někdy můžete spatřit i výrazně větší nástroj, který vypadá podobně jako sitár. Jedná se o Surbahar, který má ladění o oktávu níže. Pořizovací cena tohoto nástroje je však poměrně vysoká, je těžší jej zvládnout a špatně se s ním cestuje. Počet hráčů na tento nástroj je výrazně nižší, než počet hráčů na sitár.

V posledních několika letech je možné spatřit tzv. traveling sitars (které jsou i součástí naší nabídky). Jedna se o invenci značky Sanjay Rikhi Ram, kterou okamžitě převzali jiní výrobci. Některé z nich mají krásný zvuk a velmi lehce se na ně hraje. Nástroje výrobců, kteří tento design zkopírovali (koneckonců i u původního výrobce), mají rozdílnou úroveň. Od velmi dobře znějících a mechanicky skvěle provedených, po problematické.